12 jednoduchých způsobů, jak vyzdobit zahradu

Mnoho snů, aby úplně změnili zahradu, znovu plánovali z ní. To je samozřejmě skvělé. Ale jsou nutné takové radikální změny? Sezóna začíná a u dacha chcete nejprve odpočinout a nepracovat na zahradě "velké opravy". Takže neexistuje nějaké know-how, aby bylo všechno možné hned? Je tam! Nabízíme vám až 12 způsobů, jak vyzdobit zahradu tak, aby to vypadalo nové a vy jste si užili odpočinku v ní.

12 jednoduchých způsobů, jak vyzdobit zahradu

Metoda 1. Sázejte na rostliny

Jedná se o rostliny, které dělají zahradu zahradu. Nové rostliny jehličnanů, dekorativní keře a květiny: nyní na prodej hodně zajímavé. Okamžitě nabídne webu nový vzhled.

obraz 12 jednoduchých způsobů, jak vyzdobit zahradu Zahrada a zahrada

Podívejte se blíže na nové rostliny pro vás a pro nové odrůdy těch, které již pěstujete. Naplňte svou zelenou sbírku!

Metoda 2: Do zahrady přidejte vodní prvky

Tento nástroj odkazuje na "silný", protože zcela mění myšlenku zahrady. Na místě umístěte alespoň malý vodní prvek. Nepotřebují grandiózní projekty. Bude to stačit malý rybníček z filmu, staré dětské lázně, vykopané v zemi nebo z jakéhokoli jiného kontejneru. Můžete použít hotovou plastovou formu, existuje mnoho různých možností. Nebo připravte místo rybníka fontánu. Nejzajímavější a nejužitečnější materiály o organizaci nádrže vám pomohou s tímto úkolem zvládnout.

12 jednoduchých způsobů, jak vyzdobit zahradu Zahrada a zahrada

Obecně nejdůležitější věc není, jak velký je zásobník, jak je rámováno jeho pobřeží. V tomto případě vodní prvek nutně neznamená skutečnou vodu. Můžete také použít symboly. Například udělat "suché" rybníky nebo suchý potok z oblázků, skleněných oblázků, barevných štěrků nebo květin.

Metoda 3. Ozdobte zahradu kameny

Přírodní kámen nikdy neublíží ani na zahradě. Za prvé, je to vždy krásné a velmi přirozené. Není náhodou, že v zahradách v japonském stylu (a jsou to nejjemnější), věnuje se zvláštní pozornost rozjímání kamení. Za druhé, kámen dává zahradě nedostatek úlevy bez konstrukce drahých opěrných zdí.

Reliéf je úspěšně simulován kameny různých velikostí, zabalené ve všech kombinacích. Jen kameny, dokonce ani alpské kopce a ne rockery. Můžete vycítit a uspořádat volné kompozice kamení, rostlin a dalších prvků podle vašeho vkusu.

12 jednoduchých způsobů, jak vyzdobit zahradu obraz

Metoda 4. Zajistěte alespoň jednu novou květinovou zahradu

Ano, ne jen tak, ale s nápadem, s "twist": možná to bude autorské složení květin, květinové lůžko neobvyklého tvaru nebo druhu. Nebo můžete použít zajímavé, ne jako ostatní, materiály pro rámování květinového lůžka. Na toto téma tolik zajímavých nápadů! ! Například, květinovou zahradu na lodi, v kolečku nebo ve starém deštníku, květinový záhon, dopisy z květin, ježek, květinové lůžko v koši, mateřskou školku nebo zahradu čistících prostředků na střeše malé dekorativní chatrče a podobně.

Zahrada a zahrada 12 jednoduchých způsobů, jak vyzdobit zahradu obraz

Metoda 5. Nainstalujte krásné podpěry rostlin

Jakákoli podpora (ale ne příliš malá) je nádherný prostorový prvek, který mění vzhled zahrady. Jeden oblouky, nový mřížky nebo pergoly, obelisk nebo obrazovka, takže zahrada je přeměněna. Dobrou vertikální podporou je, že v zimě zdobí zahradu, stejně jako skutečnost, že je lze zakoupit již připravené a instalované na místě.

Zahrada a zahrada obraz 12 jednoduchých způsobů, jak vyzdobit zahradu

A pokud jste jen přemýšleli o tom, co můžete "zaplesti" všechny tyto návrhy, určit výběr, který vám pomůže o článku Rostliny pro vertikální zahradnictví.

Metoda 6 Uspořádejte původní kontejnery pro květiny

Tyhle mobilní květinové zahrady tak vyzdobte zahradu! A jsou vyzdobeny je jednoduché: jen je malovat, ozdobit je decoupage, skořápky, krásné lana, obal s oblázky, kryt s texturou omítku nebo "zestárnout". A jako kontejnery mohou být použity neočekávané objekty, přinesou do zahrady kreativní a fantazii (například staré velké železo, barel nebo... Gumová bota). Pokud vytvoříte alespoň jeden originální, ne příliš malý kontejner, pomůžete zahradě vypadat jinak.

12 jednoduchých způsobů, jak vyzdobit zahradu Zahrada a zahrada obraz

Metoda 7: Koupit nové zahradní příslušenství

Více jasných detailů - více smyslu pro novinky. Jeden nebo dva zajímavé a zábavné zahradní postavy, vhodný pro vaše stránky a jeho design, vám dá zázrak. Budou tě ​​potěšit!

Zahrada a zahrada 12 jednoduchých způsobů, jak vyzdobit zahradu

Na prodej nyní obrovský výběr čísel a příslušenství. Jen nekupujte první! Určitě najdete něco velmi, hodného. A vy můžete vyrobit příslušenství a zahradní figurky s vlastními rukama. Nikdo to nebude mít!

Metoda 8. Nainstalujte nové svítidla

Ale nemusíte stavět elektrikáře! Jednáme se jednodušeji: získáváme a instalujeme krásné zahradní světla na solárních bateriích.

obraz 12 jednoduchých způsobů, jak vyzdobit zahradu

Co ne: pro každý vkus, jakýkoliv tvar a velikost. Tam jsou dokonce lampy ve formě zvířecích postav. A stojí trochu. Kromě toho můžete změnit světelný scénář webu podle libosti, pokaždé, když uspořádáte příslušenství novým způsobem.

Metoda 9. Na zahradě si připravte miniaturu

Autorské zahradní miniatury jsou zpravidla malé kompozice rostlin a různé doplňky vyrobené ve formě dokončených obrazů nebo spiklených scén. Příslušenství mohou být libovolné - od barevného štěrku, driftwoodu a dřevěných štěpků po laserové kompaktní disky, keramické dlaždice a dokonce... Některé kusy nábytku. Hlavní věc je najít vhodný "skript"!

Například můžete udělat "cibulovou zahradu". Jedná se o malý, ne více než 1 metr čtvereční kompozice, která se podobá malou skalku, ale místo toho, skalniček tam vysázeny trsy dlouhodobých cibule: například, pažítka, nakrájenou cibuli, slug-cibule, cibule, cibule s více vrstvami. A "cibulová zahrada" není doplněna kameny, ale s barevnými keramickými postavami jednoduchého tvaru a různých výšin, které mohou sloužit například miniaturním hrncům pro kaktusy.

Pokud chcete něco neobvyklého a zároveň užitečného, ​​zkuste udělat "zahradu hub". Kulturní houby, například hlívy ústřice a shiitake, mohou být umístěny v krásném složení kořenů, pahýly a záhyby. Také je třeba přidat divoké květiny nebo zahradní květiny (převážně "ekologický"), ostřičky, kapradiny a zahradní postavu: například rozkošný les.

12 jednoduchých způsobů, jak vyzdobit zahradu obraz Zahrada a zahrada

Metoda 10. Uspořádejte zahradní modul

Zahradní modul je květinová zahrada nebo jakákoli kompozice rostlin, která je uspořádána v dlažbě. K tomu se z dlažby odstraní několik dlaždic. Modul lze předem poskytnout i během výstavby místa. Je to vždy účinné. Dojem, který produkuje, není srovnatelný s jeho velikostí. Dokonce i malý modul se může stát hlavním přízvukem zahrady. A zahradní modul vizuálně zvětšuje prostor rohu zahrady, kde se nachází, a pomáhá vyjádřit všechny návrhy: nepotřebuje plantovat rostliny, můžete postavit skalku nebo dokonce malou nádrž.

obraz Zahrada a zahrada 12 jednoduchých způsobů, jak vyzdobit zahradu

Metoda 11: Přidejte zahradu exotických doteků

Není třeba mít na zahradě opravdu exotické, vzácné rostliny. Navíc náš cíl - lehká zahrada. K zahradě exotických "mozků" je možné a na úkor jiných, většinou obyčejných rostlin. Je pravda, že musí mít exotický vzhled. Například proč nepoužívat černé nebo vínové tulipány, Růžový nebo bílý měsíček, zelená primrose, Gladiolus, zinnia nebo měsíčky měsíčku?

12 jednoduchých způsobů, jak vyzdobit zahradu

Metoda 12. Umístěte do zahrady "věc, o které hovoří každý"

Mělo by to být patrné, jasné, neobvyklé, charakteristické příslušenství, které okamžitě přitahuje pozornost každého a skutečně se stává tématem konverzace. Myšlenka takové věci závisí výhradně na vás. Může to být všechno, ale samozřejmě by mělo "zapadnout" do kontextu vaší zahrady. Dobrými příklady jsou neobvyklá socha, originální design pro vertikální terénní úpravy nebo kreativní panel pro fasádu altánku.

obraz 12 jednoduchých způsobů, jak vyzdobit zahradu Zahrada a zahrada

Stále existuje mnoho způsobů, jak změnit zahradu bez globální transformace. Možná, některé zajímavé nápady najdete v článcích 12 návrhů pro návrh předměstské oblasti, 13 nápadů pro vaši zahradu, které lze realizovat jedním nákupem nebo Pokud je opakování prospěšné. Fantasize, ztělesňují nejsilnější nápady a nechte zahradu být nejkrásnější!

Video: