Návrh domu v marockém stylu

Marocký styl v krajinném designu a v příbuzných oblastech - architektura a interiérový design, byl vždy a zůstává jedním z nejvíce barevných. Arabské vzory jsou zde kombinovány se středomořskou paletou, anglickým přístupem k zahradnictví a horkým pouštním podnebím. Ta druhá ovlivnila zejména výběr rostlin a nakonec jsme získali zcela nový styl.

Návrh domu v marockém stylu

Množství kaktusů, spousta svěží liany a mnoha dalších subtropických a tropických rostlin dělala zahradu "Majorelle", která vypadala jako skutečně exotická. Téměř všude je zde jasně modrá barva: na stěnách, na okrajích, ve fontáně a pergolách. Tradiční je pro marockou kulturu, jako je například klasická mozaika.

obraz Návrh domu v marockém stylu Zahrada a zahrada

Exteriér domu je ozdoben arabskými prvky, které nám připomínají existenci mešit, a uspořádání zahrady má jak evropské, tak orientální kořeny, které v sobě spojují všechny nejlepší nápady.

Například na území lokality jsou umístěny pouze dvě fontány. Jeden zdobí vchod a je jako přední květinová záhon a druhá, zdobená mozaikou z dlažby, na nádvoří. Je velmi dobré ponořit nohy do studené vody v horkém marockém poledni a desítky ptáků již považují tuto zahradu za svůj domov. Obecně platí, že voda ve středomořských zahradách je znamením hojnosti, luxusu a prosperity. Stejně jako v nejčastějších případech se jedná o deficit.

Návrh domu v marockém stylu Zahrada a zahrada

Návrh domu v marockém stylu obraz

Vedle dvou fontán je poměrně velký rybník, ve kterém plavejí lekníny. Nachází se v zalesněné části zahrady, které je určeno výhradně pro rekreaci a pěší turistiku.

Zahrada a zahrada Návrh domu v marockém stylu obraz

Marocký styl je rozdělen do dvou oblastí - španělsko-maurský, příkladem kterého můžeme vidět na fotografiích a Berber, hrubší, africký, rustikální. Ve španělsko-maurském jazyce, a jeho další jméno je Andalusian, spousta půjček ze španělského stylu, který také obsahuje arabské prvky. Berberský styl více odráží identitu místních obyvatel a skládá se z velmi asketických prvků. To je zřídkakdy reprodukováno v soukromých domech, a pokud to udělají, pak jen opravdové znalosti.

Zahrada a zahrada obraz Návrh domu v marockém stylu

Nejoblíbenější barvy španělsko-maurském slohu - je akvamarín, terakota, smaragdově zelená, červená, fuchsiová, fialová, bronz, hnědý, velbloudu, béžová, bílá, modrá, žlutá. Všichni jsou v obraze velmi impulzivní konstrukce, která letí nejen svým jasem, ale také luxusem.

Samozřejmě, všechny rysy marockého stylu jsou diktovány především místní krajinou a klimatem. To znamená, že v samotném Maroku vypadá tento typ designu docela organický a zapadá do okolní přírody. Pokud vytvoříme takovou zahradu v Rusku, získáme oázu středomořského klidu a elegantní arabské estetiky.

Návrh domu v marockém stylu Zahrada a zahrada obraz

Za zmínku stojí také to, že marocký styl je postaven na přírodních materiálech - hlíně, dřevě, dlaždici. V interiéru je stále používán tradiční lokální omítka tadelakt (na bázi křemenného písku, vápna a mramorové mouky).

Zahrada a zahrada Návrh domu v marockém stylu

Jak v zahradě, tak i v domě můžete často vidět předměty z bronzu a jiných kovů, pronásledované stříbro. Mohou to být tácky, lucerny a svícny a jednoduše ozdobné postavy.

V srdci marockého stylu je polychrom - vícebarevný. Ve skutečnosti je láska k jasným barvám ve všech svých projektech - v přírodě, předmětech, vybavení.

obraz Návrh domu v marockém stylu

Velmi populární v Maroku vzorované kování, které mohou zdobit zábradlí a obrubníky, okna. Kované mohou být zahradní nábytek a mnoho malých předmětů interiéru i exteriéru.

Nejoblíbenější klenutá forma bude ve vaší zahradě také velmi užitečná při vytváření marockého stylu. Pokud jej nemůžete opakovat uvnitř samotného domu, na místě mohou být vytvořeny malé obloukové konstrukce. Například nejjednodušší je postavit klenutý tunel z pergol.

Návrh domu v marockém stylu obraz Zahrada a zahrada

Sen každého marockého obyvatelstva je žít v paláci s obrovskou zahradou s palmami, několika rybníky, spoustou stinných míst pro odpočinek a kašny. To vše by mělo být namalováno v jasných barvách s využitím místních vzorů mozaiky, řezbami dřeva a kováním. Představovat tuto idol - arabský palác před vámi - vám pomůže pochopit, jakým způsobem se osobně můžete přiblížit tomuto ideálu.

obraz Zahrada a zahrada Návrh domu v marockém stylu


Video: